Itaalia kaotas Slovakkiale ja langes konkurentsist

Peep Pahv
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Jalgpalli MMil Lõuna-Aafrika Vabariigis kaotas tiitlikaitsja Itaalia alagrupiturniiri viimases kohumises Slovakkiale 2:3 ning leppis alagrupis kolmanda kohaga. Seega ei pääse Itaalia kaheksandikfinaali.

Teisena läks sellest alagrupist edasi Paraguay, kes mängis täna Uus-Meremaaga viiki 0:0.

17:01

KOHTUMINE ALGAS

3.min

Väga rahulik algus

4.min

Iaquintal tekib võimalus, kuid pall lendab mööda. Lisaks vilistatakse veel suluseis

6.min

Slovakkide kapten Hamsik saab vabalt löögile, kuid pall vuhiseb väravast mööda

11.min

Itaalia saab karistuslöögi. Pall suunatakse trahvikasti, ent kohunik näeb seal määruste rikkumist

13.min

Slovakkia suunab omakorda karistuslöögi Itaalia trahvikasti, ent väravavaht suunab palli rusikatega minema

15.min

Slovakkia pääseb Itaalia kaitsest läbi, ent väravavaht püüab madala tsenderduse

17.min

Slovakk Strba teenib kollase kaardi

19.min

Itaalia on tekitanud kerge surve

22.min

Slovakkia teenib nurgalöögi, kuid väravaohtu sellest ei teki

25.min

Vitek viib Slovakkia 1:0  juhtima!!!!

25.min

Itaalia kaitse jääb keskelt täiesti tühjaks ning Vitek pääseb trahvikasti joonelt vabalt löögile. Pall lendab täpselt nurka

25.min

Praeguse seisuga on alagrupist edasi liikumas Paraguay ja Slovakkia!

28.min

Slovakkia teenib karistuslöögi, ent ohtu ei teki

31.min

Itaalia kapten Cannavaro teenib kollase kaardi

34.min

Vaatamata kaotusseisule ei näita Itaalia mäng mingeid elavnemise märke

35.min

Strba lööb kaugelt, ent väravavaht tõrjub. Järgnenud nurgalöögist ei teki midagi

39.min

Mäng kulgeb väga rahulikus rütmis. Itaalial oleks aeg mõelda, kuidas olukorda muuta.

40.min

Vittek teenib kollase kaardi

40.min

Ohtlik olukord Slovakkia värava all, ent slovakid suunavad palli üle oma värava

43.min

Strba saab löögi vastu põlve ja liigese peale tekib suur lahine haav. Vajalik kaitsemees ei saa enam mängu jätkata

45.min

Kaks minutit tohterdamist ja vapper mees naaseb platsile

45.min

Kohtunik lisas ajale kolm minutit

45.min

Slovakkia teenib soodsast kohast karistuslöögi, aga pall raksatab müüri

45.min

Kucka pommitab kaugelt, ent pall lendab pool meetrit väravast mööda

45.min

1. poolaeg on lõppenud. Slovakkia juhib 1:0

45.min

Itaalia teeb kaks vahetust. Gattuso ja Criscito lahkusid ja Maggio ning Quaglierella tulid platsile

46.min

ALGAS TEINE POOLAEG

50.min

Itaalia rünnak, ent tsenderduse järel ei saa keegi löögile

54.min

Slovakkia avaldas väravavahile survet, en itaallased ei eksi

55.min

Di Natale saab hiilgava võimaluse, ent ei saa pallile pihta

56.min

Itaalia viimane õlekõrs. Vigastusest paranenud Pirlo tuleb vahetusest mängu. Platsilt lahkub Montolivo

59.min

Itaalia pealelöök maandub Slovakkia väravavahi käes

63.min

Di Natale lööb 16m pealt, kuid Mucha tõrjub kindlalt

64.min

Slovakkia nurgalöögi järel lendab pall värava eest läbi, kuid keegi ei suuda seda väravasse koksata

66.min

Itaalia nurgalöögi järel eksib Mucha ning Chellinil tekib hea löögivõimalus, kuid Skrtel tõrjub palli otse väravajoonelt

69.min

Slovakkia vasturünnak lahendatakse löögiga üle värava

71.min

Itaalia tsenderdus - Mucha lööb palli rusikatega minema

72.min

Slovakkia terav vasturünnak toob nurgalöögi

73.min

Uus nurgalöök

73.min

VÄRAV!!! VITEK VIIB SLOVAKKIA 2:0 JUHTIMA

73.min

Nurgalöögijärgses olukorras magab Chiellini maha kordustsenderduse ning Vitek suunab ühe puutega palli väravasse

76.min

Itaalia on väljakukkumise äärel. Valitsevate maailmameistrite kuulsusetu lõpp on lähedal

79.min

Di Natale pääseb väravavahiga silmitsi, ent Mucha tõrjub. Lisaks oli ründaja suluseisus

81.min

VÄRAV! DI NATALE VÄHENDAB KAOTUSSEISU 1:2

81.min

Väravajärgses olukorras tekib rüselus ning Quagliarella ja Mucha teenivad kollase kaardi

83.min

Praeguse seisuga piisab Itaalial edasipääsuks  ühest väravast ehk viigist

84.min

Mäng võtab huvitava pöörde. Itaalia surub ning Slovakkia kaitse on kerges segaduses

85.min

Quagliarella loob värava! Kuid kohtunikud fikseerivad suluseisu

86.min

Slovakkia teeb vahetuse. Strba lahkub ning Kopunek tuleb platsile

88.min

Itaalia tsenderdus tekitab ohtliku olukorra, kuid kõik laheneb

89.min

VÄRAV!!! VÄRAV!!! VÄRAV!!! Vahetusest platsile tulnud Kopunek lõpetab kiire vasturünnaku väravaga

89.min

Slovakkia juhib 3:1

89.min

Kopunek sai enne värava löömist olla platsil napid kolm minutit

90.min

Kohtunik lisas neli minutit

90.min

VÄRAV! Quagliearella lööb Itaalia teise värava! Slovakkia juhib vaid 3:2

90.min

Umbes kaks minutit on veel üleaega mängida

90.min

Slovakkia teeb kaks taktikalist vahetust

90.min

See kõik aga venitab veel mänguaega ning lisaminuteid

90.min

Pepel hiilgav võimalus, kuid lööb paari meetri kauguselt mööda

90.min

Käib juba kuues lisaminut

90.min

Keegi Slovakkia kaitsjatest on saanud vigastada

90.min

Kohtumine on lõppenud. Slovakkia alistas Itaalia 3:2 ning valitsev maailmameister langeb konkurentsist

Enne viimast vooru on Paraguayl 4, Itaalial ja Uus-Meremaal 2 ning Slovakkial 1 punkt.

Kuhtumine algab kell 17 ning Postimees toob selle käigu operatiivselt lugejateni.