Eesti tõstis gripipandeemiaks valmisoleku taset

Martti Kass
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Näomaskidega mehhiklased.
Näomaskidega mehhiklased. Foto: Reuters / Scanpix

Eestis tõsteti täna pandeemiaks valmisoleku taset, mis tähendab, et aktiivsemalt hakatakse inimesi teavitama gripiviiruse ohtudest.

Eestis on kehtestatud WHO soovituste kohaselt pandeemiaohu neljanda faasi esimene tase, mis tähendab, et Eestis ei esine lokaalseid, piiratud ulatusega rühmaviisilisi gripipuhanguid. Samuti puuduvad meil intensiivsed reisi- või kaubandussidemed nende piirkondadega, kus esinevad lokaalsed, piiratud ulatusega rühmaviisilised gripipuhangud.

Olulisemaks ennetustegevuseks on Eestis tervisekaitseinspektsiooni kinnitusel hetkel elanikkonna teavitamine võimalikust ohust.

Rahvusvaheliseks liikluseks avatud lennujaamadesse ja sadamatesse paigaldatakse ohust teavitavad infomaterjalid, kus juhitakse reisilt saabujate tähelepanu vajadusele jälgida oma tervislikku seisundit vähemalt seitsme ööpäeva jooksul pärast reisilt naasmist.

Juhul kui reisilt tulijal tekib kõrge palavik, millega kaasnevad kas köha, peavalu, kurgu- või lihasvalu või esineb hingamisraskuseid, siis tuleks viivitamatult helistada oma arstile. Arsti tuleks kindlasti teavitada ka möödunud reisist.

WHO klassifikatsiooni kohaselt näitab neljas faas seda, et tegu ei ole pandeemiaga, gripiviiruse uue alltüübi levik inimeselt inimesele on piiratud ja esineb ainult teatud geograafiliselt omavahel seotud piirkondades.

Eesti juhindub sotsiaalministeeriumi koostatud gripipandeemia valmisoleku plaanist. 

27. aprilli seisuga on  Mehhikos kinnitatud 33, USA-s 40, Kanadas kuus, Suurbritannias kaks ja Hispaanias üks uue gripiviiruse A/H1N1 poolt põhjustatud haigusjuht.   

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles